Trudność nabycia DBC

Na czym polega trudność zdobycia DBC?

DiBaCoin to coś innego niż kryptowaluta.
Nie ma tutaj kopalni.

Wszystkie jednostki niejako już są wykopane i gotowe do emisji.

Mamy dwa rodzaje / pojęcia tej samej jednostki:
a) jednostka nieobiegowa – nazywana hurtową – z tego względu że niezależnie ile tych jednostek pojawi się w portfelach klientów – one zawsze będą miały tą samą preferencyjną cenę – 2,5 peso dominikańskiego, czyli około 5 cenów amerykańskich, lub 20 – 25 groszy polskich.
b) jednostka obiegowa – nazywana detaliczną – która może ujrzeć rynek tylko poprzez pośrednictwo i przekształcenie z jednostki hurtowej. Taka jednostka gdy już pojawia się na rynku – może funkcjonować jak każdy inny środek płatniczy.

I tak jak w kryptowalutach powstało pojęcie trudności wykopania jednostek walutowych, tak w DBC, istnieje podobieństwo – ale z tą różnicą że nie ma konieczności wykorzystywania mocy przerobowej komputerów, do nabycia jednostek.

Trudnością jest Moment, w którym jednostka przechodzi z jednostki hurtowej na jednostkę detaliczną.
O co tu chodzi?
Dokładnie o koszt kupna jednostki detalicznej.
Żeby dokonać zamiany hurt na detal, konieczne jest kupno nowej jednostki detalicznej żeby w hurcie przestała ona istnieć.

To właśnie jest trudnością. Cena DBC sterowana jest algorytmem matematycznym, który reguluje wzrostem kursu za każdym razem kiedy na rynek wychodzi nowa jednostka i spadkiem kursu, kiedy taka jednostka opuszcza rynek i trafia z powrotem do puli jednostek emisyjnych banku partnerskiego.

W zakładce Kalkulator kursu DBC, łatwo można sprawdzić kiedy nastąpi faktyczna trudność nabycia kolejnej jednostki i kiedy nawet najbogatsi zauważą taki poziom trudności.

O ile ilość 20 000 DBC na rynku nie stanowi problemu bo to dopiero cena 10.05  USD, tak pewien opór może się pojawić przy 1 milionie lub 2 milionach DBC na rynku.

Może to również nie być jeszcze trudnością dla niektórych, ale gdy ilość DBC na rynku osiągnie poziom 25 000 000, to może zacząć pojawiać się trudność.

I można śmiało tu napisać, że wraz z trudnością, pojawi się coraz większe zainteresowanie w tym temacie ze względu na jego zyskowność.